Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Lubisz nowe dźwięki, ale nie wiesz, skąd warto je czerpać? Tradycyjne media nie sprawdzają się w tym temacie? Oto kilka źródeł nowych dobrych kawałków.

Last.fm – program i baza z opisami, ale głównie ogromna muzyczna biblioteka i zbiór informacji o artystach. To świetne spersonalizowane radio, które wie, czego słuchasz. Na tej zasadzie podpowiada, co nam się spodoba i tworzy playlistę z podobnymi numerami.

Rolling Stone Music – a tu posłuchacie Shakiry, Rihanny, Jennifer Lopez itd. Komercyjny top w amerykańskim wydaniu? Proszę bardzo!

Pitchfork – dla fanów muzyki niezależnej i alternatywnej; uchodzi za prestiżowy „magazyn” internetowy poświęcony muzyce. Warto śledzić, czego słuchają wybrani redaktorzy i obserwować ich. Zyskacie wtedy dostęp do muzyki dobrej jakości, która prawdopodobnie trafi w Wasz gust.

Nie można pominąć także streamingów – Spotify i Deezer to te najpopularniejsze. Są dość podobne, ale każdy z nas ma swojego faworyta. Warto śledzić też blogi, jeździć na festiwale i szukać aktualnych trendów, a wyrobicie sobie muzyczny gust.

KKw, fot. KaiPilger /Pixabay