Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Fryderyk to od lat najważniejsza polska nagroda muzyczna. Po latach wraca wyróżnienie specjalne – Nagroda Publiczności! Można oddać głos aż do 6 marca – głosujcie!

Fryderyk się zmienia i staje bardziej otwarty na potrzeby słuchaczy – wraca Nagroda Publiczności! Głosować można poprzez SMS w dwóch kategoriach, czyli Przebój Roku oraz Wydarzenie Roku. Każdy może oddać jeden głos. Na kogo zagłosujecie?

Wybierając Przebój Roku, do wyboru jest ok. 20 utworów, które były w ubiegłym roku najczęściej odtwarzane w serwisie streamingowym Spotify, platformie You Tube oraz w stacjach radiowych.

Z kolei głosując w kategorii Wydarzenie Roku, wybieramy ze zbioru koncertów, festiwali i tras koncertowych, które zorganizowano w Polsce i przez polską agencję lub uczestniczyli w nich polscy artyści. Gdy układano listę nominacji, pod uwagę były też brane wydarzenia popularne wśród internautów (pomocne w tym były statystyki serwisu Google).

Listę wydarzeń ułożyło grono jurorów, m.in. znani i cenieni dziennikarze muzyczni, np. Jacek Hawryluk (Polskie Radio), Tomasz Doksa (Red Bull Music), Jakub Knera (Nowe Idzie od Morza), Tomasz Kowalewicz (Co Jest Grane 24) itd.

Wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Kayah, Kortez, Organek, Nosowska, Dawid Podsiadło, Agnieszka Chylińska, Brodka, Mela Koteluk itd.

KWK, fotos: Alexas_Fotos /Pixabay