Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Sinead O’Connor zmieniła wyznanie na Islam, a zarazem także… imię. Słynna irlandzka wokalistka poinformowała o tym fanów na Twitterze.

Wokalistka od lat szokuje – to dość kontrowersyjna postać muzycznej sceny. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się kilka miesięcy po tym, jak Sinead otrzymała certyfikat ekskomuniki z kościoła katolickiego. Co prawda twierdziła, że ma jej to ułatwić współpracę z raperami, a całość podano opakowaną w konwencji żartu. Teraz jednak artystka podeszła do tematu dużo poważniej.

Artystka poinformowała zatem na Twitterze, że 19 października 2018 roku została muzułmanką i otrzyma nowe imię – Shuhada’. Twierdzi też, że jest dumna ze swojej decyzji, z tego, że postanowiła zostać muzułmanką. Dodała także, że to naturalna kolej rzeczy dla inteligentnego teologa, gdyż wszystkie nauki prowadzą do Islamu.

Skąd ta zmiana imienia? Sinead zmieniła zdjęcie profilowe, zamieściła też swoje zdjęcie z dżihabie, publikuje filmy, na których się modli i przekonuje innych do modlitwy oraz do podjęcia podobnej decyzji. Inni muzułmanie przyjęli tę decyzję piosenkarki z sympatią i ciepło, co wyrazili na Twitterze.

Wielu celebrytów oraz artystów zmieniło religię, np. Madonna należy do kabalistów, Tom Cruise to scejntolog, Julia Roberts odwiedza hinduskie świątynie itd.

 

KKw,fot.Bess-Hamiti/Pixabay