Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Mark Knopfler, legendarny gitarzysta i lider Dire Straits, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w 2019 roku. To wydarzenie trzeba przeżyć! Szczegóły znajdziecie poniżej.

Mark Knopfler – tego muzyka żadnemu miłośnikowi rocka nie trzeba przedstawiać. To wybitny gitarzysta, lider i wokalista Dire Straits, ale też zdobywca trzech muzycznych doktoratów honoris causa i wielokrotny zdobywca nagrody Grammy. Co więcej, znalazł się na 27. miejscu listy „gitarzystów wszech czasów” według cenionego magazynu Rolling Stone. W 2019 roku ponownie przybędzie na koncerty do Polski, gdzie jest zawsze gorąco witany.

Mark Knopfler wystąpi w Polsce w ramach trasy „Down The Road Wherever”. Zaplanowane są dwa koncerty – 10 lipca w TAURON Arena Kraków oraz dzień później, 11 lipca, w ERGO Arena Gdańsk. Knopfler sprzedał ponad 120 milionów płyt – łącznie z płytami Dire Straits. To naprawdę imponujący wynik!

Muzyk będzie promował swój najnowszy album. „Down The Road Wherever” to już dziewiąty solowy album gitarzysty. Jej premiera zaplanowana jest już niebawem, czyli 16 listopada 2018 roku. Jak jednak twierdzi sam Knopfler, jego kompozycje powstają z myślą o koncertach, o wykonywaniu ich na żywo i nie może doczekać się występów.

Knopfler podczas trasy wystąpi z aż dziesięcioosobowym zespołem, a z większością muzyków współpracuje już od wielu lat. Setlista obejmie nowe utwory ze wspomnianej płyty, ale także znane i lubiane kawałki z repertuaru artysty. Co prawda solowy Knopfler brzmi inaczej niż z Dire Straits, warto sięgnąć po nowy album i bilet na koncert!

Bilety będą dostępne w cenie od 150 złotych i trafią do ogólnej sprzedaży 5 listopada 2018 roku. Zaplanowana jest jednak także przedsprzedaż – na 29 października. Warto śledzić to na bieżąco!

KKw,fot.PIRO4D/Pixabay