Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Avril Lavigne powraca do śpiewania po aż 6 latach przerwy. Kilka miesięcy temu premierę miała jej nowa płyta “Head Above Water”, a niedawno ukazał się mroczny teledysk do utworu “I Fell in Love With The Devil”.

Walka z ciężką chorobą

Trwająca aż 6 lat przerwa w aktywności zawodowej wynikała ze zmagania się przez Avrli z chorobą. Artystka zachorowała na boreliozę i przez dwa lata była praktycznie przykuta do łóżka. Jak sama opowiada, utwór “Head Above Water” pisała w nocy, kiedy była przekonana, że umrze. Na nowej płycie można więc znaleźć wiele odniesień do walki z chorobą i problemu śmierci. Ten motyw pojawia się także w najnowszym teledysku Lavigne, w którym prowadzi ona karawan, a w trumnie znajduje się… ona sama. Jest to jeden z najmroczniejszych klipów wokalistki. Stanowi on też w pewnym sensie powrót do korzeni, gdyż Avrli Lavigne kojarzy się wielu osobom właśnie z mrocznym, nieco punkowym stylem. Wierni fani artystki z pewnością więc nie będą czuli się zawiedzeni.

Sylwetka Avril Lavigne

Avrli Lavigne urodziła się 27 września 1984 roku, a zadebiutowała na scenie w roku 2002. Jej debiutancka płyta “Let Go” sprzedała się w kilkunastomilionowym nakładzie, a hit “Complicated” znali niemal wszyscy. W sumie wydała 5 płyt, z czego ostatnią przed “Head Above Water” w 2013 roku. Wystąpiła także w kilku rolach drugoplanowych w filmach oraz użyczyła głosu jednej z postaci w filmie animowanym “Skok przez płot”. Prywatnie ma za sobą dwa nieudane małżeństwa – z Deryckiem Whibleyem oraz z Chadem Kroegerem. 

Olga, f: Victoria_Borodinova / Pixabay