Trawa siana czy z rolki?

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Czy zastawiałeś/aś się, jaki rodzaj trawy wybrać na trawniki? Czy rozważałeś/aś wybór trawy w rolkach? Czy lepszym, bo tańszym rozwiązaniem byłaby dla ciebie opcja siania trawy na trawnikach? Zobacz sam/a, co możesz wybrać.
 
Decydując się na założenie trawnika warto mieć pojęcie o tym, że istnieje na rynku kilka rodzajów nasion traw, które są mniej lub bardziej odporne na czynniki atmosferyczne, na warunki, w jakich później rośnie roślina, jak również na silniejszą lub nikłą eksploatację w sezonie wiosenno-letnim.
 
Trawnik zakładany na wiosnę
Trawniki zakładane wiosną są dobrym rozwiązaniem, gdyż trawa w takich warunkach jest w  stanie wyrosnąć, jak również ma czas na silniejsze ukorzenienie się do zimy. Oczywiście trawa, która siejemy może jeszcze pierwszego sezonu nie nadawać się do mocniejszego użytkowania, biegania po niej, czy częstego chodzenia, ponieważ jest jeszcze za słaba. Natomiast, jeśli postanowimy zastosować trawę w rolkach, to takie trawniki już będą gotowe po kilku tygodniach do bardziej wytężonego użytkowania. O trawniki warto jest zadbać bardzo precyzyjnie. Początki są najważniejsze, gdyż wtenczas buduje się cały system korzeniowy, i trawa staje się mocna.
 
Trawnik z siewu czy z rolki – co wybrać?
Jeżeli zastanawiacie się nad tym, która opcja sprawdzi się najlepiej na waszej działce, czy trawa siana, czy też trawa z rolki, to odpowiedź tak naprawdę będzie bardzo prosta. W zależności od tego, jak szybko chcecie mieć do użytku trawnik, w taki też sposób powinniście postępować. Oczywiście trawa siana będzie wyrastała i umacniała się dłużej, niż trawa z rolki. Trawniki zakładane z wykorzystaniem trawy z rolki są gotowe praktycznie do użytkowania od zaraz, pomijając fakt, że również muszą się połączyć z glebą korzeniami. Trawniki zasiewane osobiście są narażone na początku na wiele rzeczy. Zarówno zbyt silne słońce, zbyt sucho może doprowadzić do tego, że trawnik będzie słaby. Warto w takim przypadku podlewać go dwa razy dziennie, jeśli jest to możliwe, jak również zadbać o niego bardziej. To nie znaczy że trawa w rolkach rozłożona na ziemi nie wymaga również regularnego nawadniania, żeby rosła ładna i zielona. Po prostu taka trawa jest już w pewnym sensie umocniona i gęsta, a z siewu nie.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy