Szykowne schody granitowe – ile to kosztuje?

Dodano: 2017-02-17 Przez: admin


 
Granit jest bardzo twardym, odpornym kamieniem naturalnym, który może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Często wybierany jest również do budowy schodów. Z jakimi cenami realizacji trzeba się wtedy liczyć?
 
Schody granitowe mają wiele zalet – nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale również są wyjątkowo wytrzymałe i mogą dzięki temu posłużyć na wiele lat. W wielu zabytkowych budynkach nadal podziwiać można oryginalne okładziny schodowe oraz podłogowe wykonane z granitu. Kamień ten współgra również z wieloma stylami aranżacji nowoczesnych i klasycznych, co powoduje, że jest naprawdę wszechstronny.
 
Niestety, kamień naturalny taki jak granit nie jest tani. Oczywiście, ceny różnią się w zależności od tego, z jakiego gatunku kamienia chcemy wykonać schody granitowe Radom, niemniej jednak zapłacimy za nie więcej niż za schody wyłożone płytkami czy chociażby lastriko.
 
Przykładowe ceny schodów granitowych:

schody z płyt granitowych szarych z drobnym ziarnem – około 400-500 złotych za metr kwadratowy
schody z marmuru brązowego o wyrazistej strukturze ziaren – około 600-650 złotych za metr kwadratowy
schody z marmur kaszmir gold – około 950-1000 złotych za metr kwadratowy
schody z marmuru czarnego – około 1000-1100 złotych za metr kwadratowy

 
Z kolei mniej zapłacimy za płytki polerowane z kamienia, które układane są jak zwykłe płytki ceramiczne. W tym przypadku ceny rozpoczynają się już od około 80 złotych za metr kwadratowy, ale w przypadku rzadszych odmian granitu trzeba będzie liczyć się z wydatkiem nawet 400 złotych za metr kwadratowy.
 
Oczywiście, trzeba ponieść również dodatkowe koszty za schody granitowe Radom, które obejmują między innymi materiały montażowe w przypadku płytek, wykończenia, a dla schodów z płyt usługę montażową. Najlepiej wobec tego zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie najbardziej korzystną ofertę zarówno pod kątem cen, jak i estetyki schodów. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych sklepów i zakładów kamieniarskich.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy