Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Chciałoby się zapytać, jaki to ma sens. Otóż powrót na scenę „Budki Suflera” zapowiedział Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu i główny kompozytor. Okazuje się jednak, że przeciwny temu jest Krzysztof Cugowski.

Budka Suflera planuje powrót po niemal 5 latach z innym wokalistą. Na scenie wystąpią Romuald Lipko, Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski, ale zabraknie Krzysztofa Cugowskiego. Kto go zastąpi? 

Powrót na scenę po 5 latach 

Są takie zespoły, które trudno sobie wyobrazić bez ich wokalistów. Zmiana okazuje się dla nich zwykle zabójcza – jak było w przypadku Myslovitz czy Genesis. Tym razem jednak również Budka Suflera planuje reaktywację, mając dość emerytury. Ich pożegnalny koncert we wrześniu, w 2014 roku. Jednak jeden z najbardziej znanych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej planuje wyruszyć w trasę pod nazwą: „45 lat – Powrót do korzeni”.

Dlaczego bez Krzysztofa Cugowskiego?

Na scenie zagrają Romuald Lipko, Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski, ale powrotu podobno odmówił Krzysztof Cugowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w Polsce, jeden z filarów grupy. Zastąpić ma go Robert Żarczyński, a gościnnie mają wystąpić też inni artyści, m.in. Urszula oraz Izabela Trojanowska.

Sam Cugowski twierdzi jednak, że nie został poinformowany o powrocie grupy na scenę, a także dodał, że podejmie kroki, które mają utrudnić powrót Budki Suflera. Zespół ma znak i nazwę ochronione w urzędzie patentowym.

Bilety już w sprzedaży! 

Pierwszy koncert nowej Budki planowany jest na 29 września w Krakowie. Kolejne występy odbędą się też w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach. Trasa ma być powrotem do najbardziej znanych starych przebojów – jak m.in. „Cień wielkiej góry”, „Sen o dolinie” itp. 

Bilety na koncerty reaktywowanej Budki już są w sprzedaży! 

Lena.k, foto: Pexels/Pixabay