Informacje

laureat koncertu Davy Sicard bilety

Muse to jeden z najbardziej lubianych i cenionych zespołów rocka alternatywnego ostatnich lat. Niedawno Polskę obiegła informacja, że grupa wybiera się na koncert do Krakowa!

Muse jesy obecnie uważany za jeden z najlepszych koncertowych i rockowych zespołów na świecie. Grupa zyskała wiele ważnych nagród muzycznych, w tym dwie Grammy Awards, ale także m.in. 5 MTV Europe Music Awards, Brit Awards czy też Q Awards. Muzyka ta wymyka się szufladkom – można ją określić jako rock, ale czerpie też m.in. z popu, elektroniki, indie rocka, a nawet grunge’u oraz alternatywy. Wystarczy posłuchać np. „Uprising”, „Something Human” czy też „Follow me”.

Mianowicie Muse wystąpi 22 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie w ramach trasy „The Simulation Theory World Tour”. Warto przypomnieć, że grupę tworzą Matt Bellamy – niezwykły i charyzmatyczny wokalista, Dominic Howard oraz Chris Wolstenholme. Właśnie w listopadzie obchodzimy premierę najnowszej płyty „Simulation Theory”, którą muzycy będą promować.

Poprzedni krążek, „Drones”, ukazał się w 2015 roku i był pierwszym albumem Muse, który zdobył szturmem pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, przyniósł muzykom także ważną nagrodę Grammy Award w kategorii Best Rock Album. To już druga Grammy na ich koncie! Od powstania Muse wydali siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.

(KKw/fot.PIRO4D/Pixabay)